Stomatologia

Layer_3_copy_2

Oferta

Stomatologia zachowawcza

Obejmuje bardzo szeroki zakres usług związanych z profilaktyką przeciwpróchnicową zębów oraz leczeniem już powstałych ubytków.Wraz z dużym postępem technologicznym wizyta u dentysty jest nie tylko mniej stresującym przeżyciem ale także dzięki zastosowaniu nowoczesnych środków znieczulających całkowicie bezbolesna.

 

Stomatologia dziecięca

Pedodoncja zajmuje się profilaktyką oraz leczeniem najmłodszych pacjentów w zakresie:

  • przebiegu ząbkowania oraz zaburzeń ząbkowania
  • leczeniem zębów mlecznych i stałych
  • chorobami błony śluzowej
  • profilaktyką próchnicy (lakiertowanie,lakowanie zębów)
Layer_3_copy_2

Chirurgia stomatologiczna

Dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic przyległych.Gabinet oferuje ekstrakcję zębów mlecznych i stałych oraz zabiegi z zakresu implantoprotetyki stomatologicznej.

 

Endodoncja

Zajmuję się terapią chorób miazgi i tkanek okołowierzchołkowych.Leczenie polega na usunięciu z komory zęba i kanałów korzeniowych zainfekowanej lub martwiczej miazgi.Następnie poszerza się mechanicznie i odkaża kanały a na koniec wypełnia specjalną pastą.Precyzyjny efekt uzyskujemy przy pomocy maszynowego opracowania kanałów mikrosilnikiem endodontycznym,ocenie długości kanału za pomocą endometru oraz wykonaniu zdjęć cyfrowych.

Layer_28_copy_2

Wybielanie zębów

Białe zęby stały się znaczącym atutem zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.Taki efekt możemy możemy z powodzeniem uzyskać poddając się zabiegowi wybielania.

 

Stosujemy;

a) nocne wybielanie nakładkowe zębów Pacjent wykonuje zabieg sam w domu przy użyciu dopasowanej,miękkiej szyny oraz żelu wybielającego. Czas trwania procesu ok.tydzień,efekt widoczny już po pierwszym dniu.

 

b) wybielanie martwych zębów Preparat wybielający wprowadza się do komory zęba i zamyka szczelnym opatrunkiemna ok.3 dni. Zabieg powtarzany 3-5 razy.

Layer_27_copy

Profesjonalna higienizacja

Profesjonalne zabiegi higienizacji są doskonałą profilaktyką dla zapobiegania chorobom zebów i przyzębia.Składa się na nią:

  • skaling (usunięcie kamienia nazębnego ultradzwiękami)
  • piaskowanie (usunięcie osadu bez uszkodzenia szkliwa zęba za pomocą piaskarki)
  • fluoryzacja egzogenna zapobiegająca próchnicy i nadwrażliwości zębów.

 

Cyfrowa diagnostyka RTG

Badania radiologiczne mają szczególne znaczenie dla diagnostyki stomatologicznej. Wykonywane w formie cyfrowej w naszych gabinetach dzięki zmiejszonej dawce promieniowania(ok.7-krotnie)i krótkim czasie ekspozycji na promieniowanie i dużej rozdzielczości stanowią alternatywną metodę do tradycyjnych zdjęć rtg. Jest to niezwykle istotny argument w kontekscie ochrony pacjenta przed szkodliwością promieniowania jonizującego.

Metamorfozy

Gabinet

Poznaj Dental Studio

Godziny otwarcia:

poniedziałek 13:00-19:00
wtorek 13:00-19:00
czwartek 11:00-17:00
piątek 09:45-15:00
UWAGA! Jadąc do gabinetu proszę kierować się ul. Polną w kierunku STADIONU. Zobacz dojazd na mapie
 

Trzy Dęby 12

Kolbudy 83-050

+ 48 782 177 472

+ 48 604 824 845

sulskakuras@wp.pl

laboratoriumpallad@gmail.com

Zarejestruj się na wizytę

+ 48 782 177 472

+ 48 604 824 845